De commissie Milieu, Energie en Mobiliteit vergaderde 7 juli. (bron: VNG)
Houtrook en asbestdaken
Er zijn enkele punten door commissieleden ingebracht. Dat waren houtrookoverlast en de sanering van asbestdaken.
Ter voorbereiding van de bespreking over houtrook heeft de VNG een enquête uitgezet onder gemeenten. Met 124 gemeenten die hebben gereageerd vertegenwoordigt de enquête ongeveer één derde van het aantal gemeenten.
- Meer dan de helft geeft aan dat zij inwoners hebben die rook van o.a. open haarden en BBQ’s als overlast ervaren en
- De helft van de respondenten heeft behoefte aan landelijk beleid en meer instrumenten en om op te treden bij overlast.
De commissie ziet hierin voldoende redenen om houtrook op te pakken en zal op de volgende vergadering in oktober verder ingaan op de beoogde VNG inzet.
Wordt vervolg.